Counter-Strike de calitate
Inregistrativa pe forumul www.icecs.forumulmeu.ro

Locul unde se spun si se discuta orice problema legata de serverul ICE.ZEROPING.RO

Locul unde se nasc prietenii

Hai sa facem o comunitate

INREGISTRATIVA

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Counter-Strike de calitate
Inregistrativa pe forumul www.icecs.forumulmeu.ro

Locul unde se spun si se discuta orice problema legata de serverul ICE.ZEROPING.RO

Locul unde se nasc prietenii

Hai sa facem o comunitate

INREGISTRATIVA
Counter-Strike de calitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

propunerii reguli..

4 participanți

In jos

propunerii reguli.. Empty propunerii reguli..

Mesaj  Cu cine?! Dum Ian 01, 2012 2:54 am

Salut,m-am gandit la 2 regulii care zic eu ca sunt bune.. prima ar fii ...ca ori ce camp sa fie pedepsita cu slay/kick,
iar a doua sa fie setat pe server ca atunci cand un admin da blind unui player si playerul cand face frag dupa blind sa ii se dea destroy automat.... ma gandesc ca ar ajuta mult si admini... Astept pareri.. Multumesc pentru intelegere!

Cu cine?!
incepator
incepator

Mesaje : 41
Reputatie : 6
Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

propunerii reguli.. Empty re: propunerii reguli

Mesaj  Nike Dum Ian 01, 2012 9:18 am

Da sunt de acord cu amandoua reguli.PRO
Nike
Nike
Admin
Admin

Mesaje : 158
Reputatie : 55
Data de inscriere : 14/09/2011
Localizare : Iasi Romania

Sus In jos

propunerii reguli.. Empty Re: propunerii reguli..

Mesaj  ice Dum Ian 01, 2012 9:28 am

Voi incepe cu prima chestiune..partea cu camp...care dupa parerea mea sa dai slay/kick la orice tip de camp..este umpic cam exagerata deoarece...este o regula care din pacate nu am postato..dar voi face tot posibilul si o voi posta...si ea consta in faptul ca la hartile la cre trebui sa se planteze bomba...tero este obligat sa mearga si sa planteze bomba(nu sa faca camp) si cts sa o dezamorseze..in acest caz se va da slay la tero daca face camp si nu merge sa isi indeplineasca misiuna de a planta bomba..dar cts este obligat de a apara zona in care se va planta bomba deci va face camp...atunci nu vom putea da slay la cts pentru ca el doar isi face datoria..si la hartile de fy....nu cred ca are rost o asemenea regula pentru ca nu cred ca au timp prea mult sa faca camp si daca au sa il faca,cu siguranta tot ei vor regreta
Sa scurtez putin ideea noi incerca de a face cat mai putine reguli pentru playeri asa nu se vor simti mereu obstructionati de la joc.
A doua idee pe care ai avuto nu cred ca va fi posibila si apoi nu ii vad rostu deoarece o data ce a primit blind si face frag el atunci va primi ban de la adminul care i-a dat blind.Un destroy nu prea ii vad rostu.Si nu cred ca exista un asfel de plugin care face treaba asta.
Multumim pentru ideeile care le-ai publicat.Bravo si tine-o tot asa..
ice
ice
Aministrator
Aministrator

Mesaje : 298
Reputatie : 75
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 38
Localizare : Italia/Messina

https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100002542977907

Sus In jos

propunerii reguli.. Empty Re: propunerii reguli..

Mesaj  Cu cine?! Dum Ian 01, 2012 10:26 am

Cu referire la a 2 regula propusa de mine , exista astfel de plugin..ma gandeam ca poate usureaza treaba unui admin..si am uitat sa specific ceva da destroy si ban permanent... automat. eu cred ca este destul de bun pluginu..! Si la regula 1 nu este nevoie sa se dea slay la ori ce fel de camp. se da slay la camp indelungat si zic ca merita cel care face camp. pe mapele inferno dust2 se face foarte mult camp si dezavanteaza alt player care joaca corect..! Atat am avut de spus. Multumesc pentru intelegere

Cu cine?!
incepator
incepator

Mesaje : 41
Reputatie : 6
Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

propunerii reguli.. Empty Re: propunerii reguli..

Mesaj  Traficant^de^Pufuleti Dum Ian 01, 2012 3:40 pm

Da sunt de acord ,asa vom scapa de pandari.Din partea mea PRO.

Traficant^de^Pufuleti
incepator
incepator

Mesaje : 23
Reputatie : 1
Data de inscriere : 29/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

propunerii reguli.. Empty Re: propunerii reguli..

Mesaj  ice Dum Ian 01, 2012 5:32 pm

Mai facut curios cu acest plugin de care vorbesti tu...da sunt deacor sa dea ban automat jucatorului care a primit blind si a facut frag...daca exista asemenea plugin abia astept sa il vad.
La regula pe care voi o prpuneti (nu ca as fi deacord cu pandari..ii detest si ii vad ca oameni josnici si fara demnitate) dar ai ajuns la vorba mea...care am enuntato si mai inainte...ai precizat de_dust.de_inferno se stie ca se face camp si toti o fac dar ma repet ..pe aceste harti este deja o regula ca treo sa planteze bomba si cts sa o dezamorseze..Intru-un mod direct sau indirect cts vor face camp pentru protejarea zonelor de contact si daca omoara pe detinatorul bombei o va proteja sa nu vie luata de teroristi automat prin camp..in unele situati suntem obligati toti sa facem acest lucru neplacut.Sunt deacord macar pentru tragerea atentiei cu un Slap de 0 damege..dar nu o putem numi regula ci cel mult o atentionare.
Eu asa vad situatia aceasta care poate deveni foarte enervanta pentru toti...dar acest lucru face parte din acest joc minunat pe care il iubim cu toti.

Astept inca argumente si cateva exemple mai clare pentru a putea lua o asemenea decizie
ice
ice
Aministrator
Aministrator

Mesaje : 298
Reputatie : 75
Data de inscriere : 14/09/2011
Varsta : 38
Localizare : Italia/Messina

https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100002542977907

Sus In jos

propunerii reguli.. Empty Re: propunerii reguli..

Mesaj  Cu cine?! Lun Ian 02, 2012 1:26 pm

Deci in legatura cu panda..NU este nevoie de slay mereu exemplu:fy_snow.. nu e nevoie pe mapa asta ca deja este mica.. si nu prea ai cand sa stai la panda.. dar pe de_dust2 ,inferno etc... stau foarte multi la panda fara rost.. adica terro planteaza ct sta la panda oricum.. si daca terro nu planteaza ct / terro tot panda face..uni playeri nu toti.. si ar fi bine pedepsiti eu asa cred si despre plugin o sa fac rost in cateva zile.. Multumesc

Cu cine?!
incepator
incepator

Mesaje : 41
Reputatie : 6
Data de inscriere : 28/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

propunerii reguli.. Empty Re: propunerii reguli..

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum